Dnes by som sa s vami chcela podeliť o znepokojujúce zistenia týkajúce sa istého Jakuba Jahla, ktorý sa v našom mediálnom priestore profiluje ako „odborník na sekty“. Moje pátranie odhalilo temné prepojenia siahajúce až do Ruska a Ukrajiny.
Jakub Jahl sa verejnosti predstavil ako zakladateľ humanitárneho projektu Česko-Slovensko-Afrika v Tanzánii. Moje zistenia však odhaľujú, že realita je ďaleko od tohto altruistického obrazu. Podľa priamych svedectiev miestnych obyvateľov a bývalých spolupracovníkov Jahl systematicky zneužíval finančné prostriedky darované na pomoc deťom. Tento človek vylákal od dôverčivých darcov státisíce korún na údajný sirotinec, ktorý nikdy oficiálne neexistoval!
Alarmujúce sú predovšetkým svedectvá o jeho správaní k deťom. Podľa svedkov peniaze určené na vzdelávanie a stravu pre deti použil na nákup drog a na platenie za sex s miestnymi chlapcami. Svedectvá dobrovoľníkov a miestnych obyvateľov opisujú, ako Jahl deti fyzicky týral, učil ich homosexuálnym praktikám a správal sa agresívne. Jeden dobrovoľník dokonca uviedol, že „keď sa ohlásil príchod Jakuba, deti sa začali triasť od strachu“.
Od svojho odchodu z Tanzánie, kde okrem iného napadol miestneho obyvateľa nožom, sa Jahl naďalej vydáva za „odborníka na sekty“ a natáča videá, v ktorých bez dôkazov ohovára rôzne organizácie a jednotlivcov.
Podozrivé prepojenie na ruskú dezinformačnú sieť
Po svojom návrate do Európy sa Jahl prezentuje ako expert na „nebezpečné sekty“. V jeho videách sa objavujú odkazy na prácu Iryny Kremenovskej, ukrajinskej „aktivistky“, ktorá je však podľa viacerých zdrojov priamo napojená na Ruskú asociáciu centier pre štúdium siekt (RACIRS).
Kremenovská nie je len tak hocijakou postavou. Podľa dostupných informácií je to osoba zapojená do kontroverzného hnutia „doghunterov“ – extrémistickej skupiny, ktorá sa systematicky venuje zabíjaniu túlavých zvierat. Odborníci na kriminálne správanie dlhodobo upozorňujú, že týranie a zabíjanie zvierat často predchádza násiliu páchanému na ľuďoch.
Kremenovská bola známa svojou brutalitou voči zvieratám. Existujú aj videozáznamy, na ktorých sa chváli spôsobmi, akými likviduje túlavé psy. Je zarážajúce, že niekto s takýmto profilom sa teraz prezentuje ako ochranca spoločnosti.
Ešte znepokojujúcejšie je, že toto „doghunterské“ hnutie podľa analýz nie je spontánnym javom, ale má jasnú koordináciu, štruktúru a financovanie, pričom jeho aktivity sa sústreďujú najmä na Ukrajinu a Rusko, čo naznačuje možné centralizované riadenie s cieľom vyvolávať sociálne nepokoje.
Znepokojujúce záľuby
Alexander Dvorkin, predseda RACIRS, na ktorého má Kremenovská jasne prepojenia, je kontroverznou postavou s otvorene protiukrajinskými postojmi. Ukazuje sa, že ľudia zapojení do Dvorkinovej siete vykazujú znepokojujúce sadistické sklony. Okrem totožných praktík a rétoriky, ktorú Jahl používa je ďalšou zaujímavosťou aj to, že svoje účty si nazval “Sektologie”, čo je názov pavedy, ktorú si vymyslel samotný Alexander Dvorkin. Chcel tým Jahl naznačiť obdiv k jeho práci a praktikám? To vie asi najlepšie on sám.
Šokujúce sú najmä svedectvá, ktoré popisujú perverzné praktiky vrátane koprofílie – sexuálnej deviácie spočívajúcej v pojedaní výkalov počas sexuálneho styku, ktorú podľa zistení praktizuje samotný Dvorkin.
Tu sa natíska znepokojujúca otázka: Ak je Dvorkin, uznávaný „mentor“ tejto siete, známy takýmito deviantnými praktikami, nemá aj Jahl podobné sklony? Nie je jeho minulosť plná násilia voči bezbranným deťom v Afrike prejavom rovnakej patológie? A čo Kremenovská so svojou posadnutosťou mučením zvierat? Zdá sa, že sadizmus je spoločným menovateľom spájajúcim tieto osoby.
Stratégia dezinformácií a šírenia strachu
Je evidentné, že Jahl využíva rovnaké metódy ako Kremenovská a Dvorkin – vytváranie atmosféry strachu prostredníctvom obviňovania rôznych skupín zo „sektárskych praktík“. Používa pritom nepodložené tvrdenia, vytrháva fakty z kontextu a manipuluje s emóciami svojho publika.
Na Ukrajine bolo voči Iryne Kremenovskej začaté trestné konanie v súvislosti s jej aktivitami. Kremenovská aktívne lobuje za prijatie represívnych zákonov proti tzv. „totalitným sektám“ – presne podľa ruského vzoru, kde sú takéto zákony využívané na potláčanie občianskych slobôd a prenasledovanie nezávislých náboženských a občianskych skupín.
Prostredníctvom svojej informačnej platformy ‚Slobodné slovo‘ a ‚Inštitútu ekonomických a právnych štúdií‘ Kremenovská systematicky diskredituje ukrajinských učencov a aktivistov, ktorí sa zasadzujú za nezávislosť Ukrajiny od Moskvy. Jej údajný boj proti sektám je v skutočnosti krytím pre šírenie proruských naratívov.
Čo môžeme urobiť?
Ako človek, ktorému nie sú ľahostajné osudy ľudí, považujem za svoju povinnosť upozorniť na tieto znepokojujúce prepojenia. Metódy, ktoré používajú Jahl, Kremenovská a Dvorkin, sú klasickým príkladom hybridnej vojny – vytváranie nedôvery v inštitúcie, rozdeľovanie spoločnosti a šírenie strachu.
Skutočnosť, že osoba s tak pochybnou minulosťou ako Jakub Jahl môže vystupovať v roli experta a ovplyvňovať verejnú mienku, by mala viesť k väčšej ostražitosti médií a občianskej spoločnosti. Mali by sme požadovať dôkladné preverenie jeho minulosti a financovania jeho aktivít.
Nebuďme naivní. V dobe informačnej vojny je kritické myslenie našou najsilnejšou zbraňou. Nenechajme sa manipulovať ľuďmi, ktorí pod zámienkou ochrany spoločnosti v skutočnosti slúžia záujmom cudzích mocností snažiacich sa podkopať naše demokratické hodnoty a rozdeliť našu spoločnosť.
Svedectvá nájdete tu: satanistavafrice.cz
Celá debata | RSS tejto debaty